Міжнародний день боротьби за скасування рабства
2 грудня світова спільнота відзначає Міжнародний день боротьби за скасування рабства
2 грудня 1949 року прийняли Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. Щороку 2 грудня за рішенням Генеральної Асамблеї ООН відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства.
На жаль, у світі досі існують сучасні форми рабства, такі як сексуальна експлуатація, торгівля людьми, продаж наречених, шлюби з примусу, ряд форм дитячої праці, насильницьке вербування дітей для використання у збройних конфліктах та боргова кабала.
Ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню.
Жодна людина без її вільної згоди не може бути піддана медичним, науковим чи іншим дослідам. Також Конституцією України забороняється використання примусової праці.
[wpdevart_youtube caption=”” align=”left”]Ci4LraiZcDw[/wpdevart_youtube]
[wpdevart_youtube caption=”” align=”left”]Ci4LraiZcDw[/wpdevart_youtube]
[wpdevart_youtube caption=”” align=”left”]3F3HK-cQkic[/wpdevart_youtube]
[wpdevart_youtube caption=”” align=”left”]O4Jcge2u0pI[/wpdevart_youtube]
1 грудня – День боротьби зі СНІДом
✔️Щорічно 1 грудня відповідно до рішення Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Генеральної Асамблеї ООН, прийнятого у 1988 році, відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
Мета проведення цього Дня – закликати об’єднати зусилля людей з усього світу для підвищення інформованості про проблему ВІЛ/СНІДу та демонстрація міжнародної солідарності перед пандемією, а також як день пам’яті жертв цього захворювання.
✔️Заходи, що традиційно проводяться в цей день, традиційно відбуваються із символом – Червоною стрічкою. Її вигадав художник Франк Мур. У 1991 році цей символ був використаний вперше. Тепер кожен, хто надягає Червону стрічку 1 грудня, висловлює свою надію на майбутнє без СНІДу.
25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильницькому щодо жінок
Щорічно з 25 листопада по 10 грудня в Україні проводиться акція «16 днів проти насильства». Цьогоріч акція актуальна, як ніколи, особливо важлива дата 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок..
В рамках акції соціальний педагог взяла участь у семінарі- тренінгу: «Разом – проти насильства!», організованому Службою у справах дітей та сім’ї Баришівської селищної ради за сприяння БФ «Карітас – Київ» та БФ «Лікарі без кордонів – Бельгія» для суб’єктів Баришівської територіальної громади, що здійснюють заходи у сфері запобігання домашнього насильства.
Перший блок заходу розпочала тренерка-лектор Благодійний фонд Карітас Київ, Марина Микитенко з теми: «Вплив війни в Україні на ситуацію з торгівлею людьми. Виявлення та перенаправлення постраждалих від торгівлі людьми, експлуатації чи гендерно-зумовленого насильства». Команда БФ «Лікарі без кордонів – Бельгія» Юлія Тимченко, Мар’яна Квітковська, Ізабель Крамел (перекладач Юлія Жовнір) детально проінформували щодо допомоги постраждалим внаслідок сексуального та гендерного насильства.
По завершенню отримали дуже корисні буклети, листівки!
Дорогі наші жінки! Якщо ви є жертвами будь-яких форм насильства – звертайтесь, не бійтесь, вам є кому допомогти!
Лишаю тут корисні контакти та посилання. Допоможіть собі та знайомим, які цього потребують!